14:02 / E Shtunë, 08 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

S’ka kush që e ndal Liverpoolin, shënon për 0-1!

Ekipi i Liverpoolit ka arritur të kaloj në epërsi kundër Bournemouth. Golin e epërsisë në minutën 25-të e shënoi sulmuesi egjiptian, Mohammed Salah.

Pas një goditje të fuqishme të Firminos, portieri Begovic nuk arriti ta ndal siduhet dhe Salah e shfrytëzoi këtë.

Pas 30 minutave lojë, Xherdan Shaqiri është ndër lojtarët më aktiv dhe më të mirë në fushë, ku po krijon raste dhe hapësira për bashkëlojtarët./Indeksonline/