15:14 / E Hënë, 19 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Brenda dhomës së pedofilit britanik, i cili përdhunoi dhe shantazhoi mbi 200 vajza (Foto/Video)

Një nga pedofilët e Britanisë së Madhe, që shantazhoi mbi 200 femra duke përfshirë një vajzë që e kishte detyruar të hajë ushqim qeni, është burgosur për 32 vjet.

Matheë Cambrifge, Matheë Falder, i cili ishte i diplomuar në Kembrixh, ka pranuar 137 vepra penale, duke përfshirë shantazhet dhe inkurajimin e përdhunimit edhe të një fëmije, transmeton Indeksonline.

29 vjeçari u arrestua në qershor të vitit të kaluar pas tre viktima të traumatizuara, të cilat ishin shantazhuar se do i publikoheshin imazhet poshtëruese, u përpoqën t’i japin fund jetës së tyre.

Gjurmët e xhirimeve në banesën e Mattheë Falder në Birmingham tregojnë rroba, enë ushqimi dhe çorapë mbi dysheme- si di dhe letra higjienike në shtratin e saj.

Tavolina e tij është grumbulluar me mbeturina, topa të golfit e shumë gjëra të ndryshme.

Objekte të tjera që rrethojnë kompjuterin e tij përfshinë gërshërë, mbishkrime, gota me vere, pëlhurë dhe bateri./Indeksonline/