10:46 / E Enjte, 10 Maj 2018 / indeksADMonline

Britanikët vënë alarmin: Mafia shqiptare ka pushtuar tregun e kokainës

Mafia shqiptare në muajt e fundit është në qendër të autoriteteve të huaja por edhe mediave të ndryshme ndërkombëtare.

Mediat britanike kanë dhënë alarmin në lidhje me mafian shqiptare e cila sipas tyre ka “pushtuar” Anglinë.

“The Times” i ka kushtuar një artikull të tërë trafikantëve shqiptarë të cilët sipas tyre po ushqen dhunën me anë të kokainës.

“Shqiptarët që kontrollojnë tregtinë me kokainë të pastër kanë rritur praninë e tyre në Britani me rreth 60% në tre vitet e fundit, duke ushqyer një rritje të krimit të dhunshëm”- shkruhen në artikull.

Një tjetër alarm që është ngritur nga kjo media është dhe kontrolli i madh që po marrin bandat shqiptare në Brtiani dhe se kanë në dorë dhe kontrollojnë të gjithë kokainën. /albeu.com/