19:30 / E Hënë, 09 Korrik 2018

Bugatti ka gati versionin e ri Chiron Divo [Foto]

Një version i ri i Chiron Bugatti mund të zbulohet për publikun në Konkursin e Elegancës në Peeble Beach, që do të organizohet në fund të gushtit.

Thuhet se marka franceze ia ka treguar makinën klientelës së saj të pasur dhe se emri i saj është Chiron Divo. Përveç kësaj, një nga pjesëmarrësit me fat në këtë prezantim prapa skenave në Los Anxhelos bëri të ditur që makina në fjalë do të ishte shumë e ndryshme nga Chiron që ne njohim.

Chiron Divo mendohet se për të xhiruar nga 0 në 100 km/h do të kërkojmë rreth 2.5 sekonda dhe të arrijë shpejtësinë 200 km/h, duke u nisur nga vendi, në më pak se 6.5 sekonda. /IndeksOnline/

Mos i humb