22:31 / E Mërkurë, 31 Janar 2018 / indeksADMonline

Burri e tradhëton, i dashuri e keqtrajton – kjo është historia e 27 vjeçares

I dashuri im zakonisht më nënvlerëson para njerëzve të tjerë, por seksi me të është i mirë dhe kjo më mban me të. Kështu nisë historia e një gruaje për “The Sun”.
Ajo thotë se ka qenë e martuar për 5 vite, por i kishte gjetur mesazhe në telefon burrit të saj të cilat tregonin qartë se ai kishte një lidhje jashtëmartesore, transmeton Indeksonline.

“Ai po shkonte me një grua që e kishte njohur para se të martoheshim. Burri më tha se nuk kishin bërë seks por nuk i besova dhe e largova para 4 muajsh. Nuk kam qëllim të kthehem me të ndonjëherë”, shkruan ajo.

27 vjeçarja sqaron se i kishte ndodhur disa herë në supermarketin ku punonte, t`i vinte një djalë si konsumator pak para se ta mbyllnin dyqanin. Andaj, kishte ndodhur ca herë që ai ta dërgonte atë në shtëpi.

Një ditë gruaja e kishte thirrur atë për një pije. Që atëherë ata kanë nisur një lidhje. Por, problemi që ka ajo është se i dashuri e nënvlerëson shumë para miqve.
Ajo thotë se i dashuri tregohet tejet ofendues, gjë e cila nuk i kishte ndodhur asnjëherë me burrin.

E ky i fundit i është lajmëruar gruas këto ditë. Ajo sqaron se burri i kërkon të falur dhe se i thotë që e ka kuptuar gabimin e madh që ka bërë.

“Ai më thotë se më do dhe se është i gatshëm ta dëshmojë këtë. Madje kemi bërë edhe seks, por nuk di si t`ia bëj. Të shkoj me burrin tim apo t`i lë që të dy?”, pyet ajo psikologen, transmeton Indeksonline.

Përgjigja e Deidre:

Seksi është i rëndësishëm por të rrish me dikë që nuk të respekton nuk do të çojë në ditë të lumtura. Do të përfundosh duke u trajtuar edhe më keq dhe në fund do të ndjehesh tejet e palumtur.

Bashkë ose jo me burrin tënd, ti duhet t`i japësh fund lidhjes me të dashurin, transmeton Indeksonline. Pastaj, jepi vetes pak kohë që të mendohesh nëse dëshiron ta rikthesh martesën.

Nëse vendosni të ktheheni me burrin tuaj, t`i përkushtoheni jetës seksuale, vetëm sa do e forconit lidhjen./Indeksonline/