21:56 / E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Champions League, rezultatet pas pjesëve të para

Kanë përfunduar pjesët e para në gjashtë takimet që janë duke u zhvilluar sonte në Champions League.

Kryendeshja e kësaj mbrëmje padyshim është mes Paris Saint-Germian dhe Liverpoolit.

Në kryeqytetin francez, Paris Saint-Germain është duke e bërë ”ligjin”, ku është duke fituar me rezultat, 2-1, transmeton IndeksOnline.

Mga ana tjetër, ndeshje interesante po zhvillohen edhe në Londër si dhe në Eindhoven.

Ani pse të dyja ndeshjet janë duke u zhvilluar baras, momente të mira janë dhuruar nga fraksionet e para.

Në ”San Paolo”, Napoli është duke e dominuar Crvena Zvezdën, ku skuadra e Carlo Ancelottit është në epërsi prej dy golash.

Dhe për fund, në Gjermani, Dortmundi është duke luajtur pa gola ndaj Club Bruges, njejtë si Porto me Schalken./IndeksOnline/