16:35 / E Shtunë, 10 Shkurt 2018

Derbi i Londrës: Ndeshja me pjesëmarrjen më të lartë në histori të Premier Ligës

Derbi i Londrës mes Tottenham dhe Arsenal në ‘Wembley’ zyrtarisht tërhoqi turmën më të madhe në Premier Ligë.

Ndeshja përfundoi me fitore të Tottenham, me rezultat 1-0, golashënues Harry Kane.

Në këtë takim ishin të pranishëm 83,222 tifozë, rekord i ri ky në Premier Ligën angleze.

Tottenham kishte vendosur më herët një rekord shikueshmërie në Premier Ligë, ku në ‘Wembley’ në fitoren ndaj Manchester United ishin të pranishëm 81,978 tifozë. /IndeksOnline/