08:10 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

a�?DA�shmia e kA�tij personi nA� Itali do ngrinte temperaturA�n nA� ShqipA�ri”

Gazetari Basir A�ollaku thotA� se gjyqi ndaj Nezar Seitajt qA� konsiderohet si financier i grupit tA� trafikut tA� drogA�s sA� Habilajve do tA� trazojA� edhe situatA�n nA� TiranA�. Sipas gazetarit ka 2 arsye pA�rse ai A�shtA� zhvendosur nga Katania nA� RomA�.

a�?Ai u lA�viz pA�r dy arsye: pA�r njA� dosje tjetA�r hetimore, ose pA�r njA� marrA�veshje me drejtA�sinA�. KA�to janA� arsyet. Ka episode tA� tjera tA� trafikut tA� drogA�s me ShqipA�rinA�, dosje e cila nuk ka mbA�rritur nA� TiranA�. A�shtA� njA� histori mA� e rA�ndA� nga ajo qA� ka ardhur deri mA� tani dhe kjo A�shtA� arsyeja kryesore pse A�shtA� shtyrA� ajo qA� do tA� ndodhte sot.

Ajo dA�shmi e Seitajt qA� do tA� dilte nga kjo bisedA� do tA� shkaktonte njA� temperaturA� tA� nxehtA� nA� TiranA� pA�r emra qA� nuk kanA� dalA�. UnA� them qA� ka aktorA� nga Tirana tA� pushtetit qA� janA� angazhuar dhe investuar qA� gjA�rat tA� mos ndodhin sota�?,A�a�� tha A�ollaku nA� emisionin 360 gradA� nA� Ora News.