16:24 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Dy futbollistët e Kosovës “armiq” në qytetin e Romës (Foto)

Valon Berisha është bashkuar me Lazion pas një suksesi të jashtëzakonshëm me Red Bull Salzburgun e Austrisë.

Futbollisti më në formë i Kosovës aty do të takoj, Lirim Kastratin që mbron ngjyrat e skuadrës tjetër, Roma.

Dy skuadrat e qytetit të Romës kanë një rivalitet të madh në Serie A, dhe Berisha e Kastrati do ta kenë një fat të tillë.

Megjithatë, 19 vjeçari i ka uruar mirseardhje në kryeqytetin e Italisë shokut të tij te Kombëtarja e Kosovës. /IndeksOnline/