17:43 / E Martë, 13 Mars 2018

Edi Rama-gazetarëve: Ecni në shi dhe zgjohuni nga gjumi!

Edi Rama nuk ka nguruar edhe sot të ironizojë gazetarët gjatë një konference për mediat të mbajtur nga qyteti i Elbasanit.

I pyetur se mbi ç’kriter është emëruar Mëhill Fufi drejtor i Transportit në Laç, Rama dha këtë përgjigje për gazetaren: “Rekrutimet i bëjnë institucionet. Duke qenë se është kohë e freskët, u sugjeroj një ecje në shi për t’u zgjuar nga gjumi”.

Kujtojmë që Fufi u përjashtua nga Partia Demokratike, pasi bashkoi votat me mazhorancën. Ai ishte një ndër emrat e dyshuar për precedentë të mëparshëm penal.

Mandej në fjalën e tij Rama pranoi se Metalurgjiku është një gangrenë për qytetin e Elbasanit. “Metalurgjiku është gangrenë e vjetër, ka probleme komplekse. Ajo ndotje pengon edhe investitorët, por ne do të merremi këtë mandat, të bëjmë kthesë edhe aty”, tha Rama.