13:06 / E Hënë, 04 Qershor 2018 / indeksADMonline

Egjipti zbulon listën zyrtare, ky është vendimi për Salah (Foto)

Futbollisti i Liverpulit, Mohamed Salah është emëruar në skuadrën e Egjiptit për Kupën e Botës, pavarësisht se është lënduar në finalen e Ligës së Kampionëve.

25 vjeçari nuk do të takohet me shokët e tij deri në 9 qershor, ndërsa vazhdon shërimin e tij nga një dëmtim i shpatullave, thuhet nga ekipi i tij kombëtar.

Kampionati i Botërorit për Egjiptin fillon kundër Uruguajit më 15 qershor.

Ata takohen me Rusinë më 19 qershor dhe përfundojnë fushatën e tyre në Grupin A kundër Arabisë Saudite më 25 qershor. /IndeksOnline/

Temat: