21:23 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

Fiton FenerbahA�e, katA�r ndeshjet e fundit a�?zjarra�? nA� Turqi (Foto)

Kampionati i TurqisA� po shkon e po bA�het mA� interesant.

Skuadra e FenerbahA�es ka fituar nA� xhiron e 30a��tA� tA� SuperligA�s, duke mposhtur 4 me 1 Antalyasporin, shkruan IndeksOnline.

Me kA�tA� fitore, Feneri tani ngritA�t nA� kuotA�n e 60 pikA�ve, vetA�m tri pikA� larg vendit tA� parA�, qA� mbahet nga Galatasaray.

KatA�r klube nA� garA� pA�r titullin janA�; Galatasaray me 63 pikA�, Besiktasi me 62 pikA�, Besaksehir me 62 pikA� dhe FenerbahA�e me 60 pikA�.

KatA�r ndeshjet e fundit, pA�r klubet pretendente pA�r titull kampion do tA� jenA� sikur finale e Champions League. E, sidomos ndeshja e xhiros sA� ardhshme, ku Galatasaray pret nA� shtA�pi Besiktasin.

NA� xhiron e 31a��tA�, FenerbahA�e do tA� takohet me Kasimpasa, Besaksehir a�� Osmanlispor dhe Galata a�� Besiktas.

NA� xhiron e 32a��tA�; Besiktasi pret Kayserisporin, FenerbahA�e a�� Bursasspor, Galatasaray a�� Akhisar Genclik dhe Besaksehir a�� Sivasspor.

NA� xhiron e parafundit, 33a��tA�; Besaksehir udhA�ton pA�r nA� Antalyaspor, Besiktasi a�� Osmanlispor, Galatasaray a�� Yeni Malatyaspor dhe FenerbahA�e a�� Kardemir Karabuk.

Xhiroja e fundit;A� Besiktas a�� Sivasspor, FenerbahA�e a�� Konyaspor, Goztepe a�� Galatasaray dhe Besaksehir a�� Kasimpasa.

Cili ekip do tA� jetA� kampion, do ta mA�sojmA� mA� datA�n 20 maj, ku me orar tA� njA�jtA� do tA� zhvillohen tA� gjitha ndeshjet./IndeksOnline/