15:39 / E Martë, 09 Tetor 2018 / indeksADMonline

Fituesi i duelit, Wilder – Fury mund të përballet me Joshuan

Deontay Wilder dhe Tyson Fury kanë shumë gjëra në mendje tani, pasi që janë duke u përgatitur për të sfiduar për WBC në peshat e rënda, por fituesi mund të detyrohet të përballet me Anthony Joshuan.

1 dhjetori do të jetë një moment i madh në divizionin e peshave të rënda në boks. I pamposhturi, Wilder përballet me Furyn në një meç që pritet të jetë mjaft interesant.

Kampioni olimpik i vitit 2012 është njeriu, të cilin duan njerëzit që ta shohin duke u përballur me Furyn, transmeton IndeksOnline.

Wilder and Fury have swapped insults at several press conferences. Image: PA Images

Përfaqësuesit e AJ dhe përfaqësueSIT E ”Bomberit të Bronztë” nuk arritën ndonjë marrëveshje, dhe para kësaj, ata u përballën me Alexander Povetkin dhe Furyn në ndeshjet e tyre të ardhshme.

Tani, presidenti i WBC, Mauricio Sulaiman ka thënë për Sky Sports se një sfidë të tillë do të donin të gjithë ta shihnin:

”Absolutisht, kjo është një sfidë, të cilën të gjithë do të donin ta shihnin. Nuk ka ende ndonjë kontratë, por këto janë gjëra private”./IndeksOnline/

AJ was the first man to stop Povetkin. Image: PA Images