07:43 / E Diele, 08 Tetor 2017 / indeksADMonline

Flokët tuaja kanë filluar të bien? Ja si duhet t`i trajtoni sipas mjekëve

Nëse flokët tuaja kanë filluar të bien, duhet të shihni si mundësi potenciale blerjen e një shampoje të re, të cilën do ta aplikoni në skalp. Kjo shampo duhet të ketë përmbajtje natyrale që të merrni rezultatet e para në pak kohë.

Humbja e flokëve nuk është problem i vetëm një personi. Nëse edhe ju vuani nga rënia e flokëve, merrni në konsideratë këtë strategji të thjeshtë:

Masazhi i kokës
Një masazh i kokës mund të rrisë qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës dhe në folikulat e flokëve.
Vetëm katër minuta masazh në ditë kokës dhe ju do të zvogëloni shanset që floku juaj të pësojë rënie dhe të humbasë shkëlqimin.

Mbani mend se humbja e konsiderueshme e flokëve është shenjë e një gjendjeje të përkeqësuar shëndetësore dhe duhet vlerësuar sa më parë nga një mjek./Shije.al