15:52 / E Mërkurë, 06 Qershor 2018 / indeksADMonline

Forbes publikon listën e atletëve më të paguar në botë – ndryshon renditja [Foto]

Forbes ka publikuar listën e re me 100 atletët më të paguar në botë dhe ka një ndryshim në krye.

Pas ndeshjës së tij ndaj Conor McGregor në Las Vegas, Floyd Mayëeather ka rifituar kurorën e tij duke u renditur në vendin e parë me një shumë të ardhurave prej 285 milionë dollarë nga 1 qershor 2017 deri më 1 qershor 2018, transmeton IndeksOnline.

Mayëeather ka publikuar në Instagram pikërisht listën e Forbes, duke i quajtur ‘kampionë të vërtetë’ të gjithë atletët tjerë që janë në atë listë.

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë

:1. Floyd Mayweather ($285m)
2. Lionel Messi ($111m)
3. Cristiano Ronaldo ($108m)
4. Conor McGregor ($99m)
5. Neymar ($90m)
6. LeBron James ($85,5m)
7. Roger Federer ($77.2m)
8. Stephen Curry ($76.9m)
9. Matt Ryan ($67.3m)
10. Matthew Stafford ($59.5m)