18:48 / E Martë, 10 Korrik 2018

Francë – Belgjikë, formacionet zyrtare

Franca dhe Belgjika do të luajnë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Francezët arritën në këtë fazë pasi mposhtën Uruguain ndërsa belgët mposhtën Brazilin, shkruan indeksonline.

Këto janë formacionet zyrtare:

Francë: Lloris; Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernández; Pogba, Kanté, Matuidi; Mbappé, Giroud, Griezmann

Belgjikë: Courtois; Alderweireld, Kompany, Vertonghen; Chadli, Witsel, Fellaini, Dembélé; De Bruyne, Lukaku, Eden Hazard