14:01 / E Martë, 18 Shtator 2018

“Game of Thrones” fiton çmimin kryesor në “Emmy”

Ceremonia e ndarjës së cmimeve “Emmy” ka qenë shumë e vecantë për protagonistët e “Game of Thrones”.

Ky serial televiziv ka marr cmimin kryesor të këtij ecidioni të “Emmy” duke u vlerësuar si “drama më e mirë televizive”.

Kurse, cmimet tjera si për aktorin më të mirë në rol dytësor në një dramë televizive e mori Peter Dinklage dhe  aktorët më të mirë në një dramë televizive i kanë fituar Claire Foy (The Crown) dhe Mattheë Rhys (The Americans)./Indeksonline/

Matthew RhysColin Jost and Michael CheJohn Legend