75 Mall Live Search
14:31 / E Premte, 14 Shtator 2018 / indeksADMonline

Nuza, gjyqtari kryesor i takimit, Trepça’89 – Drenica

Emocionet e Superligës së Kosovës në futboll kthehen sërish në këtë fundjavë me disa ndeshje interesante.

Tri ndeshje do të zhvillohen nesër, teksa dy ndeshje zhvillohen edhe të dielën.

Padyshim, ndeshja e nesërme ndërmjet Feronikelit dhe Dritës do të jetë njëra prej sfidave më atraktive të kësaj fundjave, transmeton IndeksOnline.

Ndërkohë, nesër edhe Prishtina do të jetë nikoqir i Ferizajt në stadiumin, ”Fadil Vokrri”, derisa Gjilani do ta presë Ballkanin.

Të dielën, zhvillohen tri sfida tjera; Llapi – Flamurtari, Trepça’89 – Drenica dhe Liria – KEK-u.

Dhe tani Federata e Futbollit të Kosovës përmes një komunikate në faqen zyrtare ka bërë të ditur se gjyqtarët për këto ndeshje.

Genc Nuza me Fatlum Berishën, Bujar Selimajn , Idriz Kelmendin dhe Agim Lutën do ta drejtojnë ndeshjen, Trepça’89 – Drenica.

Ndërsa, listën e plotë të zyrtarëve të ndeshjeve për këtë fundjavë mund ta shihni në foton e mëposhtme./IndeksOnline/