12:03 / E Martë, 17 Prill 2018

Gerrard nA� Championship, kjo skuadA�r po e kA�rkon

Skuadra e Ipswich Town dA�shiron qA� sezonin e ardhshA�m tA� luftojA� pA�r ta��u futur nA� PremierligA�.

Sipas mediave angleze, skuadra e Ipswichit A�shtA� duke kA�rkuar trajner tA� ri dhe njA� prej kandidatA�ve kryesor A�shtA� Steven Gerrard, transmeton IndeksOnline.

37-vjeA�ari u largua nga bota e futbollit nA� vitin 2016, por ai u rikthye menjA�herA� nA� vitin 2017, por si trajner i Liverpoolit nA� grupmoshat U18.

Skuadra e Ipswichit pA�r momentin ka nA� stol trajnerin, Bryan Klug, megjithatA� ata dA�shirojnA� me A�do kusht legjendA�n angleze, Gerrard.

NA� kA�tA� sezon, Ipswich ka grumbulluar 56 pikA� nA� 43 xhiro nA� Championship dhe gjendet nA� pozitA�n e 12a��tA�./IndeksOnline/