12:36 / E Diele, 01 Prill 2018 / indeksADMonline

Gjen mjet shpërthyes në kulm të shtëpisë

Një person nga fshati Shalnovicë të Istogut ka informuar se derisa ishte duke punuar në pullazin e shtëpisë, kishte gjetur një mjet të dyshuar të pashpërthyer dhe një karikator me 23 copë fishekë të AK/47.

Njësitë përkatëse policore kanë siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësiti për deminim i FSK-së ka bërë tërheqjen e mjeteve pa incidente.