07:20 / E Martë, 27 Mars 2018 / indeksADMonline

Grafite ironizuese për `ngacmimet seksuale` në UP (Foto)

Në një aksion, persona të panjohur kanë shkruar grafite në objektet e institucione universitare në lidhje me, siç duket, deklaratat e fundit të prorektores Teuta Krasniqi-Pustina në lidhje me ngacmimet seksuale dhe provokimet brenda universitetit publik.

 Ajo në një intervistë dhënë në media në mes tjerash kishte thënë se duhet pasur kujdes që studentët të mos vishen në mënyrë provokuese.“Askush nuk pyeti se çfarë kishte veshur ngacmuesi”, është mbishkrimi që është vendosur në objektet e shumë fakulteteve të Universitetit të Prishtinës dhe të Bibliotekës Kombëtare.

Kështu tregojnë fotot e dërguara në KALLXO.com nga një qytetar.