18:05 / E Mërkurë, 12 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Hillary Clinton dhe John Kerry argëtohen me muzikën indiane në dasmën 100 milionë dollarëshe

Në mesin e shumë personaliteteve të njohura edhe Hillary Clinton mori pjesë në një martesë tradicionale indiane që kushtoi 100 milionë dollarë!

Ish-kandidatja presidenciale u pa të mërkurënmbrëma në Mumbai, e cila ishte ftuar nga babai i nuses, Mukesh Ambani, personi më i pasur në Indi me vlerë neto rreth 42 milardë dollarë.

Në këtë dasmë perfomoi ylli botëror, Beyonce, e cila u shfaq me veshje tradicionale indiane duke marrë gjithë vëmendjen, përcjellë Indeksonline.

Në këtë ceremoni mori pjesë edhe ish-sekretariamerikan, John Kerry, i cili bashkë me Hillary Clinton u argëtuan tej mase memuzikën e Bollywood-it.

Ndërsa dy protagonistët e kësaj dasme ishin, Priyanka Chopra dhe Nick Jonas.

Mos harroni, festimet tradicionale të dasmës indiane mund të zgjasin deri në një javë. /Indeksonline/