16:32 / E Hënë, 19 Mars 2018

Holanda zbulon listën e lojtarëve për miqësoret e marsit

Kombëtarja e Holandës ka shpallur listën për ndeshjet miqësore të muajit mars.

Trajneri i ri i Holandës, Ronald Koeman ka zbuluar 25 lojtarët, shkruan IndeksOnline.

Në këtë listë mungojnë emrat e Robben, Sneijder dhe Van Persie, që të tre janë pensionuar nga kombëtarja.

Kujtojmë se më 23 mars Holanda pret Anglinë, kurse më 26 udhëton për në Portugali./IndeksOnline/

Lista e plotë…

Portierët: Marco Bizot (AZ), Jasper Cillessen (FC Barcelona), Jeroen Zoet (PSV)

Mbrojtësit: Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Nathan Aké (AFC Bournemouth), Virgil van Dijk (Liverpool), Timothy Fosu-Mensah (Crystal Palace), Hans Hateboer (Atalanta Bergamo), Matthijs de Ligt (Ajax), Kenny Tete (Olympique Lyon), Stefan de Vrij (Lazio)

Mesfushorët: Donny van de Beek (Ajax), Davy Pröpper (Brighton & Hove Albion), Marten de Roon (Atalanta Bergamo), Kevin Strootman (AS Roma), Guus Til (AZ), Tonny Vilhena (Feyenoord), Georginio Wijnaldum (Liverpool)

Sulmuesit: Ryan Babel (Besiktas), Steven Berghuis (Feyenoord), Memphis Depay (Olympique Lyon), Bas Dost (Sporting Lissabon), Justin Kluivert (Ajax), Quincy Promes (Spartak Moskou), Wout Weghorst (AZ)