08:30 / E Martë, 05 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

‘Hot Right Now’, kështu komentohet Rita Ora për dukjen e mbrëmshme (Foto)

Ishte shumë e re kur zuri vend në skenën ndërkombëtare dhe u shndërrua në një nga këngëtaret më të dëgjuara fillimisht në Britani e pastaj edhe në tregun amerikan.

Altrustic: Rita recently returned from her African getaway, where she both celebrated her birthday and worked with a number of local causes

Tashmë 27 vjeçarja ka krijuar një imazh të saj dhe shumë rrallë e shohim pikë të kritikave për ndonjë gjë që ajo bënë, shkruan Indeksonline.

Stunning: Rita Ora cut a sophisticated figure on the red carpet at the Fashion Awards in London on Monday. The Hot Right Now songstress stepped out in a figure hugging metallic dress that turned heads and caught eyes outside of London's famous Royal Albert Hall

Mbrëmjen e kaluar Rita Ora kaloj në tapetin e kuq të ‘Fashion Aëards’ në Londër. Veshur me një fustan metalik që ia theksonte pikat e saj të forta ajo dukej shumë tërheqëse dhe seksi.

Glamorous: Placing a hand on her hip while posing seductively, Rita let her blonde hair fall past her shoulders, drawing attention to her stunning diamond earrings by Lorraine Schwartz

Por edhe grimi dhe flokët ia kompletonin pamjen edhe pse nuk ishin të tepruara por shumë të lehta dhe të bukura kurse sa i për këtë aksesorëve ajo kishte vendosur diçka të thjeshtë detaje si vathët dhe zinxhiri i dorës.

Busty display: Showing off her stunning figure, the London girl's stunning dress sported sequined side panels and a plunging neckline, alluding to her ample assets

Ajo gjatë kësaj ceremonie u pa nën shoqërinë e McGregor, dizenjatoria e njohur Donatella Versace dhe shumë personazheve të tjerë të njohur.

Rita Ora edhe njëherë ia vërteton tërë botës që është një nga këngëtaret më të mira jo vetëm në vokal por edhe pamje.

Glamorous: The star caught the eye as she posed for photos outside the venue on Monday  

Ndryshe për Ritën u tha që mbrëmë ishte me të vërtetë ‘Hot Right Now’ siç mbanë emrin edhe kënga e parë më të cilën u fut në treg  bukuroshja shqiptare./Indeksonline/

Strike a pose: As always the singer smoldered as she hit the red carpet 

Blazing a new trail: Meanwhile, the star was recently confirmed to be performing in the BBC Radio 1 Live Lounge next weekSay cheese: The singer posed for an unlikely photo with Derek Blasberg and Miss Piggy

Temat: