20:42 / E Hënë, 09 Tetor 2017 / indeksADMonline

Islanda kualifikohet në Botëror me fitoren ndaj Kosovës

Ka përfunduar ndeshja kualifikuese për Botërorin 2018 ndaj Islandës dhe Kosovës.

Islanda fitoi bindshëm ndaj Përfaqësueses së Kosovës me rezultat 2:0.

Islanda me këtë fitore zyrtarisht u kualifikua për Botërorin 2018./AktivPress