11:02 / E Premte, 23 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Isufi: Marrëveshja aktuale e demarkacionit lë hapësirë për korrigjim (Video)

Deputeti i AAK-së, Ahmet Isufi është shprehur se marrëveshja e demarkacionit e nënshkruar mes dy presidentëve lë hapësirë të korrigjohet për gabimet eventuale që mund të jenë lëshuar.

Isufi thotë kjo marrëveshje hap rrugën e liberalizimit të vizave, transmeton Indeksonline.

“Marrëveshja me dokumentacionin e Komisionit Qeveritar dhe me marrëveshjen e nënshkruar nga dy presidentët i hap rrugë Kosovës që të korrigjoj gabimet që janë të lëshuara në të kaluarën dhe hap rrugën për liberalizimin e vizave. Krejt angazhimi ynë ka qenë korrigjimi i cili është pranuar edhe nga Mali i Zi”është shprehur Isufi./Indeksonline/