10:52 / E Enjte, 21 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ja cilët janë 10 filmat më të mirë për vitin 2017 (Video)

Mund të themi që viti 2017 ka qenë i mbushur me filma dhe projekte të tjera kinematografike dhe kjo e bënë shumë të vështirë të zgjedhësh filmat më të mirë në një listë prej 10 sosh.

Të jemi të sinqertë, ende nuk e dimë me siguri se cilët janë filmat më të mirë por ne po japim disa nga vlerësimet për 10 filmat e këtij viti, transmeton Indeksonline.

Më poshtë keni 10 filmat më të preferuar të publikut:

10. xXx: Return of Xander Cage, është një nga filmat më të shikuar këtë vit. Aksion dhe triller së bashku i bënë shikuesit të ngjiten pas ekranit.

9. The Big Sick, është romanca e një myslimani dhe një amerikane në dukje e pa mundëshme për shkak të dallimeve të mëdha në tradita. Por dashuria mund gjithcka dhe kjo është arsyeja se pse ky film renditet në pozitën e 9 për filmat më të mirë, transmeton Indeksonline.

8. Alien: Covenant, dicka e zezë, madje edhe më e zezë. Shkatërrim dhe evulucion për të ardhmen. Imagjinata për një të ardhme përtej nesh.

7.Raë, vjen nga regjistorja Julia Ducouranau e cila vë në dukje një vajzë me dëshira më kanibaliste. Raë është gjithmonë e shqetësuar dhe ndonjëherë e neveritshme por që në fund bëhet më e ëmbël.

6. Guardians of the Galaxy Vol. 2, Në të vërtetë filmat me superheronjë gjithmonë duhet të zënë një vend në këtë listë. E këtë herë zë vend Guardians Of the Galaxy.

5. Lady Bird, ky film është në cdo pikë i përsorur sjellë dicka të vecantë, një heroinë dhe nënë e saj. Shumë njerëz mund të identifikohen me këtë film.

4. Lady Macbeth, ky film është një udhëtim i egër që ju mbanë të ngjitur pas karriges deri në fund të tij. Fillon si një përrallë dhe mbaron në mes të racës e privilegjit.

3. Get Out, duket shumë klasik kur fillon së shikuari. Zbulon tmerret e të qenit me ngjyrë në Amerikë. Mund ta quajmë komedi, dramë, horror ose triller, kategorizojeni vet.

2. Call Me By Your Name, është fil, shumë sensual kurse renditet i dyti në këtë listë për shkak të tematikës dhe sigurisht meriton t’i jepet një vend në këtë listë.

1. The Shape of water, filmi më i mirë për 2017 është konsideruar ky duke iu dhënë edhe pozita e parë. Mishëron në vete, dashuria, ardi, empatia dhe seksi.. Ky film do tua “marrë” shpirtin nëse e lejoni./Indeksonline/