13:08 / E Diele, 15 Tetor 2017 / indeksADMonline

Ja në çfarë ore duhet të flini për të pasur një gjumë të rehatshëm

Shqetësimi juaj më i madh janë netën pa gjumë dhe kjo ju është kthyer në një problem serioz?

Mund të marrë fund e gjithë kjo gjendje nëse shtriheni për të fjetur në orën 10:30.

Ky orar ju mundëson që ditën pasardhëse ju të ndiheni më të relaksuar dhe të ngopur, madje të gatshëm për sfidat e një dite të gjatë e plotë ngarkesë.

Këtë orar e sugjerojnë studiuesit britanikë dhe shprehen se koha optimale e orëve të gjumit duhet të jetë tetë orë të plota, pa llogaritur përpëlitjet me aparatët tuaj celularë./Shije.al