18:46 / E Mërkurë, 03 Tetor 2018 / indeksADMonline

Java e 8-të, kjo është renditja momentale në IPKO Superligë

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të javës së tetë të IPKO Superligës së Kosovës.

Derbi i IPKO Superligës së Kosovës në mes të Llapit dhe Ferronikelit ka përfunduar me fitoren e Ferronikelit, edhe përkundër asaj që Ferronikeli luajti me një lojtarë më pak. Prishtina ka fituar në Prizren kundër Lirisë, ndërkaq Drita ka barazuar me Trepçën 89 në Gjilan.

Në tabelën e mëposhtme mund të shikoni renditjen momente, pa llogaritur ndeshjën në mes të Flamurtarit dhe Gjilani që zhvillohet nesër. /IndeksOnline/

Rezultatet:

Tabela:

Temat: