15:41 / E Martë, 04 Shtator 2018 / indeksADMonline

”Kam pasur kohëra më të vështira” – Sharapova justifikohet pas humbjes

Maria Sharapova thotë se si tinjexhere ”pa të ardhme” isjhte periudha më e vështirë në karrierën e saj, dhe jo humbja në fazën e 1/16-tës në US Open.

Pesë herë kampionia e Grand Slam nuk ka kaluar në çerek-finalen e kompeticioneve madhore që prej rikthimit nga pezullimi prej dopingut në vitin 2017.

Rusja 31-vjçare, u mposhtë nga spanjollja, Carla Suarez Navarro në Nju Jork të hënën, transmeton IndeksOnline.

”Unë mendoj se kam bërë mjaft në karrierën time”, tha Sharapova.

”E kam forcuar mjaft shumë personalitetin tim, profesionalisht”, tha Sharapova./IndeksOnline/