14:33 / E Diele, 15 Prill 2018 / indeksADMonline

KA�rcA�nohet me vdekje gruaja e gjyqtarit Olivier

Ndeshja Real Madrid-Juventus nuk ka pA�rfunduar ende. Polemikat e krijuara pas penalltisA� sA� dhA�nA� nga gjyqtari britanik Michael Oliver nA� minutA�n e 93-tA� tA� ndeshjes nA� favor tA� skuadrA�s spanjolle shkaktuan njA� tA�rmet nA� futboll, pasojat e tA� cilit po ndihen edhe 4 ditA� pas atij takimi. E pA�rfshirA� A�hstA� edhe bashkA�shortja e gjyqtarit britanik, Lucy Olivier, e cila A�shtA� kA�rcA�nuar me vdekje nA� faqen e saj zyrtare nA� a�?Twittera�?. NdA�rkohA� qA� fyerjet karshi saj kanA� qenA� nga mA� tA� ndryshmet nga ana e fansave tA� Juventusit e jo vetA�m.

PA�r pasojA�, gjyqtari ka vendosur qA� A�A�shtjen ta dA�rgojA� nA� gjykatA� dhe i ka kA�rkuar policisA� qA� tA� hetojA�. BBC bA�n me dije se policia e LondrA�s ka A�elur hetimet nA� lidhje me kA�rcA�nimet me vdekje qA� bashkA�shortja por edhe vetA� gjyqtari kanA� marrA� nga fansat.Edhe pse Lucy ka mbyllur pA�rkohA�sisht faqen e saj zyrtare nA� a�?Twittera�?, mesazhet kA�rcA�nuese kanA� ardhur edhe nA� numrin e saj privat nA� celular, pasi A�uditA�risht numri i saj A�shtA� publikuar nA� rrjetet sociale.

Pas penalltisA� sA� dhA�nA� nga Olivier nA� minutA�n e 93-tA�, qA� solli edhe daljene portierit Gigi Buffon me tA� kuqe nga fusha e lojA�s, Cristiano Ronaldo realizoi golin e fitores, duke kualifikuar Real Madrid nA� gjsymA�finalet e Champions League.