05:59 / E Premte, 06 Tetor 2017 / indeksADMonline

Kërkimi shkencor: Njerëzit përthithin energji nga njerëz të tjerë

Mund t’ju ketë ndodhur dhe juve që t’u përcillet një energji e keqe kur jeni me një person të caktuar. Gjithashtu mund t’ju ketë ndodhur sikur një njeri po ju merr “energjinë” tuaj .

Shkenca thotë që çdo gjë që na rrethon është energji. Sipas një studimi të Universitetit të Bielefield në Gjermani, bimët mund të marrin energji nga bimët e tjera.

Një shkencëtare shpjegon sesi trupat tanë janë njësoj si sfungjerët dhe marrin dhe përcjellin energji në vend të ujit. Ajo thotë se kjo është arsyeja pse disa njerëz nuk ndihen mirë në shoqërinë e individëve të caktuar.Shije.al