11:15 / E Shtunë, 10 Shkurt 2018

Këta janë dy atletët gay që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike

Dy atletë gay do të përfaqësojnë SHBA-në në Lojërat Olimpike Dimërore. Gus Kenworthy dhe Adam Rippon janë çifti i vetëm i të njëjtës gjini që kërkojnë suksese në kategori të ndryshme.

Gus është skiator ndërsa Adam në vallëzim në akull.

“Ndihemi të nderuar që në Kore do të garojmë për SHBA-në dhe në të njëjtën kohë do të përfaqësojmë komunitetin LGBTI” kanë thënë çifti gay./Indeksonline/