00:05 / E Diele, 22 Prill 2018

Kjo A�shtA� arsyeja pse lojtarA�t e Serie A luajtA�n me njA� shenjA� tA� kuqe nA� fytyrA�

Seria A filloi javA�n sA� 34-t sot me sfidA�n mes Spalit dhe RomA�s, qA� u fitua me rezultatin 0-3 nga verdhekuqtA�, tA� cilA�t hodhA�n njA� tjetA�r hap drejt sigurimit tA� njA� vendi nA� zonA�n Champions.

Gjithsesi, ajo qA� ra mA� shumA� nA� sy dhe habiti tA� gjithA�, ishte se tA� gjithA� lojtarA�t dhe arbitrat e sfidA�s, kishin njA� shenjA� me ngjyrA� tA� kuqe nA� faqe.

Mediat italiane raportojnA� se ky ishte njA� vendim i marrA� nga shoqata e futbollistA�ve dhe ajo e trajnerA�ve nA� Itali, nA� mbA�shtetje tA� fushatA�s kundA�r dhunA�s ndaj grave.

NdA�rkohA�, edhe nA� dy sfidat e tjera mes Sassuolo-Fiorentina dhe Milan-Benevento, futbollistA�t dhe arbitrat kishin kenA� shA�njA�n e kuqe nA� fytyrA�.

Temat: