17:49 / E Premte, 26 Tetor 2018

Klopp tregon se kush e zgjodhi Van Dijkun kapiten, nuk ishte vendim i tij

Jurgen Klopp ka zbuluar se kush e ka marrë vendimin që Virgil Van Dijk të jetë kapiten në ndeshjen ndaj Zvezdës.

Trajneri gjerman ka thënë se nuk ishte vendim i tij, por ishin futbollistët me votim atë që e zgjodhën mbrojtësin holandez si kapiten të tretë të skuadrës, dhe të parin për ndeshjen ndaj skuadrës serbe.

“Unë nuk e mora vendimin. Ishin vetë lojtarët ata që me vota vendosën Van Dijkun si kapiten të tretë, dhe të parin për ndeshjen e fundit. Poashtu, u vendos që Wijnaldum të jetë i katërti. Unë i përkrahi fuqishëm vendimet e bashkëlojtarëve” ka thënë Klopp./Indeksonline/