17:44 / E Martë, 29 Maj 2018 / indeksADMonline

Konfirmohet data e rikthimit për Mohamed Salah

Mohamed Salah ka pësuar një lëndim në krahun e tij të majtë në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madrid të shtunën.

Egjiptiani u detyrua të largohet nga fusha në minutën e 30-të të ndeshjes duke humbur një nga ndeshjet më të rëndësishme të tij, shkruan indeksonline.

Fizioterapeuti i Liverpoolit, Ruben Pons ka konfirmuar se Salah do të rikuperohet brenda tri ose katër javësh.

Ai gjithashtu deklaroi se klubi po përpiqet të zvogëlojë afatet në një përpjekje për ta kthyer atë sa më parë që të jetë e mundur përpara Kupës së Botës muajin e ardhshëm.

Në një intervistë për Marca, Pons ka treguar se kur Salah do të kthehet nga lëndimi:

“Pasi e dinim dëmtimin që planifikuam trajtimin, ai është i trishtuar për atë që ka ndodhur, por ai është tërësisht i fokusuar në shërim dhe duke parë kur ai mund të jetë gati”. tha ai.

“Ai do të shënojë kohën e rimëkëmbjes, në parim do të jetë tre deri në katër javë, por ne do të përpiqemi t’i reduktojmë këto afate, ky është qëllimi i madh”.

Nëse 25-vjeçari do të jetë i aftë për ndeshjen e parë të Kupës së Botës kundër Uruguaj mbetet për t’u parë, ndonëse Federata Egjiptiane dhe skuadra e fizikës së Liverpulit duket se janë relativisht të sigurt se ai do të paraqitet kundër Rusisë dhe Arabisë Saudite me 19 dhe 25 qershor. /IndeksOnline/

 

Temat: