09:42 / E Premte, 06 Prill 2018 / indeksADMonline

‘Kontrolli aktiv i trupit’ , një teknologji briliante e Mercedes-Benz

Mercedes ka një sistem të ashtuquajtur ‘Active Body Control’ , një teknologji me pezullim plotësisht aktiv.

Ky sistem lejon që kontrollimin e lëvizjes së trupit të automjetit duke eliminuar rrotullimin e trupit në situata të ndryshme të vozitjes, duke lejuar shoferin të jetë më komfor në kthesa, shpejtësi dhe frenim.

Se si funksionin ky sistem shikoni videon më poshtë. /IndeksOnline/

Video: