22:53 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Kroaci – Angli, ky është futbollisti i ndeshjes

Kroacia ka kaluar në finale pasi mposhtë Anglinë me rezultat 2-1.

Perisic dhe Mandzukic shënuan golat e fitores historike për kombëtaren ballkanase.

Mirëpo futbollisti më i mirë sipas votuesve të FIFA-së ishte Ivan Perisic. /IndeksOnline/