12:47 / E Hënë, 16 Prill 2018

Kryeministri bullgar kureshtar tA� shoh PrishtinA�n nga zyra e ThaA�it (Foto)

Kryeministri i BullgarisA�, Boyko Borissov po qA�ndron sot nA� KosovA�.

Borissov ka zhvilluar takime zyrtare me presidentin e KosovA�s, Hashim ThaA�i si dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Por pA�rgjatA� takimit me ThaA�in, Borissov ka shprehur edhe dA�shirA�n pA�r ta��a parA� PrishtinA�n nga zyra e presidentit, shkruan Indeksonline.

PA�rmes disa fotografive nA� Facebook, Borissov shihet nA� shoqA�rinA� e ThaA�it pA�rderisa shohin nA� dritare, xhamat e sA� cilA�s janA� shumA� tA� papastA�r./Indeksonline/