20:32 / E Mërkurë, 05 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Kryeministri Haradinaj me fjalë të mëdha për Lorik Canën

Sonte është mbajtur premiera e filmit dokumentar për ish-kapitenin e Kombëtares shqiptare, Lorik Cana.

Në këtë eveniment ka marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Numri një i qeverisë ka thënë se loriku ka qenë shembull i sportistit në vendin tonë.

Ky është krimi i Ramush Haradinaj:

Me Anitën, në premieren e filmit dokumentar “Lorik” që shpalos rrugën jetësore të ish Kapitenit të kombëtarës së Shqipërisë dhe futbollistit të rangut botëror. Në karrieren e tij briliante ai shkëlqeu me klubet prestigjioze, duke qenë gjithnjë shembull i sportistit motivues për ekipin dhe idol për publikun. Lorik Cana asnjëherë nuk reshti ta ndihmoj vendin e origjinës, Kosovën, përmes aktiviteteve sociale e humanitare si dhe mbështetjen e talentëve të rinj. Krenar!