19:36 / E Enjte, 17 Maj 2018

Ky është presidenti i ri i Federatës të Futbollit në Spanjë

Luis Rubiales është presidenti i ri i Federatës Spanjolle të Futbollit. Ish presidenti i AFE dhe Levantes do të zëvëndësoi Angel Maria Villar pasi fitoi me vota sot ndaj kundërkandidatit, Juan Lareas.

Fitorja e Rubiales është bazuar në votat që vijnë nga lojtarët profesionistë.

Raportohet se ardhja e këtij presidenti do të sjellë ndryushime në sistemin e arbitrazhit në La Liga. Ai gjithashtu do të kryejë një auditim për të ditur saktësisht momentin ekonomik të Federatës./Indeksonline/

Temat: