09:47 / E Mërkurë, 15 Gusht 2018

Ky është shqiptari që vdiq dje nga rrëzimi i urës në Itali (Foto)

Një shqiptar mes viktimave të Genovas. “Balkanweb” ka komunikuar me familjarët dhe ka mësuar se viktima është 22-vjeçari Marjus Djerri nga Shijaku.

Sipas të afërmve, i riu ka qenë duke shkuar për në punë kur është shembur ura Morandi, duke rënë në 100 metra lartësi.

Vdekja e tij është konfirmuar për familjarët në Itali pas mesnatës së kaluar.

Më pas familja ka njoftuar të afërmit në Shqipëri. “Balkanweb” mëson se Marjus Djerri kishte lindur në Itali, ku ndodhej me familjen prej vitesh.

Temat:
Mos i humb