20:31 / E Enjte, 08 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Labi ka një porosi për diskotekat që po tentojnë ta bllokojnë

Këngëtarit dhe deputeti Labinot Tahiri, i është ndaluar të performoj në disa diskoteka dhe klube nate.

Ai këtë e ka treguar përmes një statusi në llogarinë e tij në ‘Instagram’ në të cilin shihet ai duke performuar derisa turma e thërrisnin emrin e tij, shkruan Indeksonline.

Labi u shpreh do të vijë dita kur ata që e bllokuan do ti luten që të mbajë një mbrëmje në lokalet e tyre.

Ky është statusi i tij i plot:

“Ato vende apo diskoteka që kanë vendosur mem blloku, terasa apo clube ku do qofshin ato! LE t’a kuptojnë mirë, se ju e keni gabim, se e keni vetëm nga një diskotekë, por unë i kam si gjithmonë vendet e rezervura që mund tëq janë mbi 50 prej tyre. Kur të ju bje puna, mos thuani Vlla, a ban me e ba në mramje… Pra shikojeni masën e njerëzve që thrasin emrin tim sikur ky vend i shkëlqyer. Do të kthehet koha jonë edhe më fuqishëm, për ata që e kanë zërin e dhuruar nga Zoti, sikurse puna e rrobave të viteve: 1950, 70,80! Që kushtojnë shumë shtrejtë. Pra shihemi nëpër mbrëmjet gjigante që fillojnë nga qyteti im e në të gjithë vendin ku janë shqiptarët. Faleminderit Zotit dhe publikut”.

 

View this post on Instagram

 

Ato vende apo diskoteka që kanë vendos mem blloku, terasa apo clube ku do qofshin ato! Le t’a kuptojnë mirë, se ju e keni gabim, se e keni vetëm nga një diskotekë, por unë i kam si gjithmonë vendet e rezervura që mund të janë mbi 50 prej tyre. Kur të ju bje puna, mos thuani Vlla; a ban me e ba një mramje……!? Pra shikojeni masën e njërëzve që thrasin emrin tim sikur ky vend i shkëlqyer Coco Club. Do të kthehet koha jonë edhe më fuqishëm, për ata që e kanë zërin e dhuruar nga Zoti, sikurse puna e rrobave të viteve; 1950, 70, 80! Që kushtojnë shumë shtrejtë? Pra shihemi nēpër mbrëmjet gjigante që fillojnë nga qyteti im e në të gjithë vendin ku jane shqiptarët. Faleminderit Zotit dhe publikut. Ferizaj 05 LABI✊?

A post shared by Labinot Tahiri??? (@labinottahiriofficial) on