14:02 / E Shtunë, 11 Gusht 2018 / indeksADMonline

Lamtumira e fundit për 8 anëtarët e familjes Zykaj në Shqipëri

Janë përcjellë për në banesën e fundit, 8 anëtarët e familjes Zykaj të cilët mbetën të vdekur pasditen e djeshme pasi u qëlluan për vdekje nga kushëriri i tyre.

8 arkivolet janë nxjerrë nga banesa e Demir Zykajt dhe janë përcjellë për në pronat e familjes.

Plaku i shtëpisë e kishte lënë amanet që kur të vdiste të varrosej në tokat e tij.

Një ditë më parë u vranë në një masakër 8 anëtarët e familjes Zykaj në fshatin Resulaj të Vlorës.

Viktimat janë:

Denik Zykaj, Hazem Zykaj, Afërdita Zykaj, Besim Zykaj, Sara Zykaj, Vasilika Zykaj (17 vjec) dhe Ledion Zykaj (i mitur, 6 vjec). Berije Zykaj.