08:56 / E Martë, 17 Prill 2018

Legjenda e AnglisA� mesazh Southgate: Mos e thirr Joe Hartin, ai A�shtA� a�?amatora�?

Ish-sulmuesi i Chelseat dhe KombA�tares sA� AnglisA� thotA� se portieri i West Hamit, po bA�n shumA� gabime dhe duhet pasur kujdes me tA�.

a�?Portieri i AnglisA�, Joe Hart nuk e meriton njA� vend nA� KupA�n e BotA�sa�?, thotA� Chris Sutton, transmeton IndeksOnline.

Portieri i a�?The Hammersa�? bA�ri njA� gabim nA� barazimin 1 me 1 ndaj Stoke Cityt, nA� golin e shA�nuar nga Peter Crouch.

Pas ndeshjes, Sutton tha se Hart nuk duhet tA� jetA� nA� skuadrA�n e Gareth Sothgate pA�r Kampionatin BotA�ror qA� mbahet nA� Rusi.

a�?Ju nuk duhet ta merrni dikA� pse A�shtA� i mirA� nA� dhomat e veshjes. NA�se Anglia merr dy lA�ndime tA� portierA�ve, i treti duhet tA� jetA� shumA� i fortA�. Ka tre portieri mA� tA� mirA� se Harta�?, ka thA�nA� Sutton.

30-vjeA�ari A�shtA� i huazuar te West Hami nga Manchester City. Ai ka bA�rA� afro 80 paraqitje me a�?Tre LuanA�ta�?./IndeksOnline/