09:41 / E Enjte, 08 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Lewandowski ëndërron të veshë fanellën e bardhë

Robert Lewandowski është një aspiratë e vjetër e Real Madridit.

Polaku ka qenë gjithmonë një nga ata lojtarët e lidhur me entitetin e Madrilenëve.

Historia duket se ka ndryshuar dhe Lewandowski beson se ka ardhur koha për të marrë hapin dhe për të provuar një aventurë që gjithmonë dukej e pamundur, por me insistimin e lojtarit, mund të fillojë të marrë formë.

Nuk do të ishte një operacion i thjeshtë, por dy nga tri palët duken të vendosura për të filluar bisedimet. Tjetri, Bayern, duket i vendosur të mos mbyllë dyert për këdo që nuk dëshiron të vazhdojë në Mynih. Të paktën kjo u tha nga Rummenigge, drejtor menaxhues i klubit bavarez.

Agjenti i polakut, Cezary Kucharski, është një njohje e vjetër e udhëheqësve të Real Madridit.

Ata e njohin veten dhe para se të mbyllnin merkaton e kaluar, polakët gjithashtu arritën në zonën përfundimtare, dëshirën e përfaqësuesit të tij për të filluar një qasje.

Dhe është se Lewandowski mendon dhe beson se me katër sezone në Bayern mund të përfundojë një cikël që i ka munguar, të paktën për momentin, Kupën Evropiane. /IndeksOnline/