15:54 / E Premte, 14 Shtator 2018

Lopetegui ”përzihet” për zhvillimin e ndeshjeve në La Liga

Julen Lopetegui ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes, Real Madrid – Athletic Club të shtunën.

Ai e ka filluar këtë konferencë duke iu përgjigjur pyetjeve në lidhje me pushimin internacional dhe rotacionet.

”Lojtarët arrijnë kur të munden dhe ju duhet të përshtateni me këtë”.

”Athletic ka qenë duke u përgatitur për ne dhe ne duhet ta dimë se çfarë presim në Bilbao. Do të jetë një ndeshje e vështirë, por edhe e rëndësishme për ne”, tha Lopetegui.

Trajneri i Real Madridit ka folur edhe për përballjen mes Barcelonës dhe Gironas jashtë vendit.

”Nuk jam i pajtimit që të ndodhë kjo. Kjo nuk e bën kampionatin të barabartë. Të gjithë skuadrat duhet të luajnë në stadiumet e tyre”, pohoi ai./IndeksOnline/

Video thumbnail