16:58 / E Enjte, 14 Qershor 2018

Mbajeni frymën miq, fillon KAMPIONATI BOTËROR!

Kampionati Botëror sapo ka filluar me ndeshjen e parë, Rusi – Arabia Saudite.

Në ceremoninë hapëse ishte i pranishëm legjenda e muzikës, Robbie Williams, shkruan IndeksOnline.

Takimi nis nga ora 17:00 dhe do të jetë ndeshja e parë dhe e vetme për këtë ditë.

Formacionet zyrtare:

Russia XI: Akinfeev, Fernandes, Kutepov, Igansevich, Zhirkov, Gazinskiy, Zobnin, Samedov, Golovin, Dzagoev, Smolov. Saudi

Arabia XI: Al-Maiouf, Alburayk, Os.Hawsawi, Om.Hawsawi, Al-Shahrani, Otayf, Al-Dawsari, Al-Faraj, Al-Jassam, Al-Shehri, Al-Sahlawi.