09:07 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Mbappe dhe pasimi i tij që “çmendi” çdo tifozë (Video)

Franca është kualifikuar në finalen e madhe të këtij botërori “Rusi 2018”, pasi mposhti Belgjikën me rezultat minimal 1 me 0.

Sigurisht, që momenti më i bukur i ndeshjes ishte a i golit të Umtit, por në Francë-Belgjikë, pasimi i dhënë nga Mbappe për Giroud është një kryevepër e realizuar nga një 19-vjeçar, shkruan IndeksOnline.

Mbappe ka qenë lojtari më i rrezikshëm i “Gjelave” gjatë këtij Kampionati Botëror. Se a do të vazhdojë me të njëjtën formë edhe në finale, mbetët të shihet më 15 korrik…