10:28 / E Enjte, 15 Mars 2018 / indeksADMonline

“Mbreti” Federer kualifikohet në çerekfinale të Indian Wells

Roger Federer ka mposhtur Jeremy Chardy me 2-0 në sete (7-5 dhe 6-4) në një ndeshje që zgjati një orë e 22 minuta.

Kundërshtari i tij në atë raund do të jetë koreani, Hyeon Chung , i cili mposhti uruguaianin Pablo Cuevas 6-1 dhe 6-3 për një orë e 19 minuta.

Kjo fitore e së mërkurës për Federerin është numër 60 që ai merr në shkretëtirën Kaliforniane. /IndeksOnline/

Temat: